Sist ut i Mirrorkollektionen hos mig är 2044, den absoluta höjdpunkten. Dessutom passar det bra in på Grön onsdag och Vacker och Underbar.
Grön-turkost medelhavsvatten, ljuvligt. Jag är lite av en badkruka men om vattnet ser ut på detta sätt så kan till och med jag tänka ett dopp.
Överlag är jag besviken på kollektionen då jag anser att kollektionsnamnen är missvisande. Det är inga mirrorslack. Hade de marknadsfört dem som foillack hade jag inte höjt ens det minsta på ögonbrynen. Rent färgmässigt är det en bra kollektion med stor spridning, lätt att hitta ett lack som tilltalar oavsett vilken favoritfärg man har.
Inköpsställe: Ge-Kås
Kollektion: Depend Mirror 2012
/Lela
Jag gillar vad jag ser :)
SvaraRaderaYeay:)
RaderaLäcker färg!
SvaraRaderaRiktigt snygg:)
RaderaDet var fint! Ganska likt det nya från Mirage väl?
SvaraRaderaÄr det Glistening Green du tänker på? Den är nog mycket mildare och ljusare i nyansen än vad denna är. I alla fall av de snabba bilder jag sett på den att döma.
RaderaMe like! Men Mirror? Näe...
SvaraRaderaYou like, me like:) Mirror? Not a chance...
RaderaHåller helt med, de är helt omirroriga, men det är en riktigt vacker färg!
SvaraRaderaFärgen är väldigt snygg:)
RaderaVilken vacker färg det var på detta! Jag måste nog spana efter det här faktiskt..
SvaraRaderaDetta är nog det som är mest värt något ut Mirrorskollektionen. Denna färgen är ljuvlig:)
RaderaDet här var så vackert! ;D Riktigt härlig grön färg! :D
SvaraRaderaVisst är den snygg:)
Radera